İNDİRİM!
İNDİRİM!
TÜM KATEGORİLERİ GÖRÜNTÜLE
TÜM KATEGORİLERİ GÖRÜNTÜLE
1 Yıl Önce
279 Görüntülenme 2 dakika, 14 saniye

Tiktok 'ta Anket Nasıl Koyulur?

Tiktok 'ta Anket Nasıl Koyulur?

Sosyal medya platformları arasında büyük bir popülarite kazanan Tiktok kullanıcılarına eğlenceli ve interaktif bir deneyim sunmaktadır. İçerik oluşturucular için de farklı özellikler sunan Tiktok son dönemde anket özelliğiyle dikkatleri üzerine çekmektedir.

Tiktok Anket Özelliği

Tiktok kullanıcılarına 15 saniyelik videolar paylaşma imkanı sunan bir sosyal medya platformudur. 2020 yılında Tiktok anket özelliğini kullanıcılarına sunarak videolarına interaktif bir boyut kazandırdı. Anket özelliği Tiktok'un kullanıcı dostu arayüzü sayesinde oldukça kolay bir şekilde kullanılabilir.

Tiktok'ta Anket Nasıl Kullanılır?

Tiktok'ta anket kullanmak oldukça kolaydır. İşte adım adım Tiktok anket koyma süreci;

 • Tiktok uygulamasını açın ve video çekme ekranına gidin.
 • Video çekerken alt kısımda bulunan Anket butonuna dokunun.
 • Anketinizin sorusunu yazın. Sorunuzu kısa ve öz tutun.
 • Anketinizin cevaplarına 2 seçenek eklemeniz gerekmektedir. Bunun için iki seçenek belirleyin.
 • Anketinizin süresini belirleyin.
 • Anketinizi daha fazla kişiye ulaştırmak için ilgili hashtag'ler ve içerik etiketleri ekleyin.
 • Anketinizi paylaşmadan önce videonuzu önizleme yapın ve düzenlemeler yapmanız gerekiyorsa yapın.
 • Ve Tiktok anketiniz hazır. Anketinizi paylaşabilirsiniz.

Tiktok'ta anketlerinizi yayınladıktan sonra kullanıcıların cevaplarını takip etmek ve analiz etmek için zaman ayırmanız önemlidir. Anketinize verilen yanıtlara göre etkileşimleri inceleyebilir ve sonuçları yorumlayabilirsiniz. Böylece takipçilerinizin fikirlerini daha iyi anlayabilir ve içeriklerinizi onların ilgi alanlarına göre şekillendirebilirsiniz.

Tiktok Anket Nerede Kullanılır?

Tiktok anketleri sadece eğlence için değil aynı zamanda birçok farklı amaç için kullanılabilir. İşte Tiktok anketlerinin kullanım alanlarından bazıları;

 • Ürün veya Hizmet İncelemeleri,
 • Kullanıcı Katılımını Artırma,
 • Trendleri Belirleme,
 • Eğlence ve Etkileşim.

Neden Tiktok Anket Yayınlamalıyım?

Anketler Tiktok'ta etkileşimi artırmak ve takipçilerinizle bağlantı kurmak için harika bir araçtır. İnsanların fikirlerini paylaşmalarına ve katılımlarını teşvik etmelerine olanak tanır. Ayrıca anketlerinizi eğlenceli ve ilgi çekici hale getirerek, takipçilerinizin daha fazla etkileşime geçmesini sağlayabilirsiniz.

Tiktok'ta anketler oluşturmak takipçilerinizle etkileşim kurmanın ve onların fikirlerini öğrenmenin harika bir yoludur. Adımları takip ederek ilgi çekici bir anket oluşturabilir, videonuza ekleyebilir ve takipçilerinizin yanıtlarını analiz edebilirsiniz. Bu sayede Tiktok hesabınızı daha etkileşimli hale getirirken, kullanıcılarınızla daha yakın bir ilişki kurabilirsiniz.

BENZER BLOG BAŞLIKLARI
Tiktok’ta Bin Takipçi Olunca Ne Olur?

Tiktok fenomeni olmak için bin takipçiye ulaşmanız yeterli olabilir. Bin takipçi olmak size neler kazandırır? Tüm sorularınızın cevabı burada!

1 Yıl Önce
Tiktok'ta Paylaşım Yapmak İçin En iyi Zaman

Tiktok'ta izlenme sayınızı artırmak istiyorsanız, paylaşım yapmak için doğru zamanı seçin. İşte Tiktok için en iyi paylaşım saatleri!

1 Yıl Önce
Tiktok'ta Paylaşım Zamanları Neye Göre Belirlenir?

Tiktok'ta Paylaşım Zamanları ile ilgili çarpıcı ve etkili bir rehber! En popüler saatlerde paylaşarak takipçi etkileşimini artırın. Başarıya ulaşın!

1 Yıl Önce