İNDİRİM!
İNDİRİM!
TÜM KATEGORİLERİ GÖRÜNTÜLE
TÜM KATEGORİLERİ GÖRÜNTÜLE
1 Yıl Önce
241 Görüntülenme 9 dakika, 46 saniye

Pinterest İle Nasıl Para Kazanılır?

Pinterest İle Nasıl Para Kazanılır?

Pinterest ile nasıl para kazanılır? Bu soru, birçok girişimcinin kafasını kurcalayan önemli bir konudur. Pinterest, görsel keşif ve ilham platformu olarak milyonlarca insanın ilgisini çekmektedir. Ancak, bu platformu sadece ilham almak ve fikirler bulmak için kullanmanız gerekmez. Aslında, pasif bir şekilde Pinterest kullanarak gelir elde etme potansiyeline sahipsiniz. Bu makalede, Pinterest'in sunduğu fırsatları keşfedecek ve nasıl para kazanabileceğinizi öğreneceksiniz. Hazırsanız, hayal gücünüzü harekete geçirerek Pinterest ile nasıl kazanç elde edebileceğinizi keşfetmeye başlayalım.

Pinterest İle Nasıl Para Kazanılır?

Pinterest ile para kazanmanın en kolay yolu, bir Pinterest işletme hesabı kullanmaktır. Bir Pinterest işletme hesabı, web sitenize bağlayabileceğiniz pinler oluşturmanıza ve pazarlamanıza olanak tanır.

Pinterest işletme hesapları, yalnızca ürünlerinizi tanıtmak için değil, aynı zamanda hedef kitlenin ilgisini çekmek için de mükemmeldir. Bir işletme hesabından elde ettiğiniz avantajları nasıl en üst düzeye çıkarabileceğiniz, aşağıda açıklanmıştır.

1. Çekici Bir Pinterest İşletme Hesabı Kurun

Pinterest gelirinizi artırmak için yapmanız gereken temel şeylerden biri, çekici bir Pinterest işletme hesabı oluşturmaktır.

Bu platformda bir işletme hesabına kaydolduğunuzda, şirketinizin adını ve açıklamasını girebilir ve hatta web sitenizin URL'si veya diğer sosyal medya platformlarındaki hesaplara bağlantılar gibi bazı ilgili bağlantıları dahil edebilirsiniz .

Doğru kitleyi çekecek belirli anahtar kelimeleri dahil etmeye de dikkat etmelisiniz.

2. Bir Nişe Bağlı Kalın

İşletme hesabınızı kurduktan sonra, nişinizi bulmanız gerekir. Birden çok kategoriyle uğraşmak yerine tek bir kategoriye odaklandığınızda, Pinterest hesabınızın istenen kitleyi çekme olasılığı daha yüksektir.

Bu şekilde, sayısız profil ziyareti aldığınız halde çok az takipçiye sahip olduğunuz durumdan kurtulmuş olursunuz.

İster moda, yemek tarifleri, ev dekorasyonu, Kendin Yap içeriği veya başka herhangi bir konuda Pin oluşturuyor olun, olasılıklar sonsuzdur. Ancak bir niş bulduğunuzda, ona bağlı kalmak en iyisi olacaktır. Her türden Pinterest kitlesi arasında, erişiminizi genişletmenin en iyi yolu budur.

3. Hedef Kitlenizi Araştırın

 • Bir niş bulmak, genellikle hedef kitlenizi bulmak için pazar araştırmasını kapsar.
 • Hedef kitleniz anneler, profesyonel blog yazarları, öğretmenler ve anaokulu çalışanları, yeni ev sahipleri vb. olabilir.
 • Durum ne olursa olsun, içeriğinizi, profil ziyaretçilerinize göre uyarlamanız gerekir. Bunu yaparak, benzer ilgi alanlarına sahip Pinterest kullanıcılarını çekmede ve hedef kitlenizi büyütmede daha başarılı olacaksınız.
 • Bir Pinterest işletme hesabınız varsa, hedef kitle hakkında daha fazla bilgi edinmek için nişinizi inceleyebilir ve mevcut müşteri demografinizi araştırabilirsiniz.

4. SEO'nuzu Geliştirin

Pinterest pazarlama çabalarınızın başarılı olmasını istiyorsanız, Pinterest işletme hesabınızın görünürlüğünü artırmak için elinizden gelen her şeyi yapmalısınız. Bu konuda yapabileceğiniz en önemli şey, SEO çalışmaları yapmaktır.

Çoğu Pinterest kullanıcısı, aradıkları içeriği bulmak için Pinterest arama çubuğunu veya Google'ı kullanır. Bu nedenle, bazı anahtar kelimeler eklemek, yayınladığınız içeriği arama motorları için optimize etmek için bir zorunluluktur.

Hangi anahtar kelimeleri kullanmanız gerektiğinden emin değilseniz, bazı fikirler almak için, kategorinizdeki popüler içeriğe göz atabilir ve diğer işletmelerin markalarını tanıtmak ve çevrimiçi varlıklarını artırmak için, anahtar kelimeleri nasıl kullandıklarını öğrenebilirsiniz.

5. Pinterest Analytics'i inceleyin

Pinterest SEO'nuzu iyileştirmek, Pinterest hesabınızı görünürlük için optimize etmenin tek yolu değildir. İşletmeniz ve takipçileriniz için neyin en iyi olduğunu görmek için tüm önemli istatistikleri izlemeli ve performanslarını takip etmelisiniz.

Bazı Pin’lerin diğerlerinden daha iyi performans gösterdiğini veya izleyiciler tarafından daha iyi alındığını fark ederseniz, bu Pin’lerin takipçilerinize neler kazandırdığını analiz edin.

En iyi performans gösteren pinlerinizin ortak özelliklerini bulduğunuzda, gelecekte bu içerik stiline odaklanabilirsiniz. Örneğin, birçok içerik oluşturucu, bir Pinterest testinin takipçileriyle etkileşim kurmalarına yardımcı olduğunu bilirler.

6. Bilgi Yarışması Pazarlamasından Yararlanın

Bilgi yarışması pazarlaması, kişinin markalarını, ürünlerini ve hizmetlerini tanıtmanın benzersiz derecede güçlü, ancak yeterince kullanılmayan bir yoludur. Çevrimiçi sınavlar oldukça etkileşimli olabilir ve bu nedenle, blog makaleleri ve videolar gibi pasif içerik biçimleriyle ilgilenmeyen kişiler için, pazarlamada harika çalışır.

Sınavlarınızı internette herhangi bir yerde yayınlayabilseniz de, özellikle Pinterest gibi resim paylaşım platformlarında iyi etkileşim alırlar. Daha fazla müşteri ve gelir elde etmek için, çevrimiçi sınavları kullanmanın çeşitli yolları vardır. Örneğin;

 • Kitlenizin ilgisini çekmek için trivia veya BuzzFeed tarzı kişilik sınavları oluşturun
 • Çekici başlıklar ekleyin ve ziyaretçilerin sınavlara girmesini sağlayacak resimleri sabitleyin
 • Sınavlarınızın sonuçlarına, ilgili ve/veya yeni ürün ve hizmetlerle ilgili önerileri ekleyin
 • Potansiyel müşteri oluşturma formlarını sınavlarınıza organik olarak dahil edin ve bunları e-posta otomasyon araçlarıyla entegre edin
 • Kitlenize, satın alma davranışları ve tercihleri ​​hakkında değerli bilgiler veren sorular sorun.
 • Bilinçsiz markalama için, sınavlarınıza bilinçaltı reklam mesajları ekleyin

Tabii ki, tüm bunlar yalnızca mükemmel sınav yazılımı kullanıyorsanız mümkündür. Bu nedenle, iş için doğru sınav oluşturucuyu seçtiğinizden emin olun.

7. Grup Panolarına Katılın

Pinterest grup panoları, farklı Pinterest hesaplarının fikir paylaşabildiği ve içerik yükleyebildiği ortak panolardır. Normal panolar gibi görünseler de, birden çok içerik oluşturucu topluluğa katılabilir ve bu grup panolarına katkıda bulunabilir .

Bu grup panoları, özellikle belirli bir nişe odaklanmışlarsa ve düzenli olarak güncelleniyorlarsa, Pinterest kullanıcıları arasında popülerdir.

Katılmak istediğiniz bir grup panosu bulun ve katkıda bulunmaya başlayın. Erişiminizi artırmak ve mümkün olduğunca çok Pinterest kullanıcısını işletmenize çekmek için, içerikle tutarlı olmayı unutmayın.

Ayrıca, bir tanesini seçmeden önce rakiplerinizin hangi işbirlikçi kurullara katkıda bulunduğunu kontrol etmek iyi bir fikir olacaktır. İşte bunu nasıl yapabileceğiniz.

 • Adım 1: Bir rakibin Pinterest sayfasına gidin.
 • Adım 2: Panolarını görüntülemek için "Kaydedildi"ye tıklayın.
 • 3. Adım: Birden çok profil simgesi içeren panoları arayın.

8. Satış Ortaklığı Programlarına Kaydolun

Affiliate programlarına kaydolmak, Pinterest aracılığıyla para kazanmanın en kolay ve en karlı yollarından biridir. Takipçileri, diğer çevrimiçi sitelere ve platformlara yönlendirmek için, benzersiz ortaklık bağlantınızı kullanabilirsiniz.

Bağlı kuruluş pazarlaması, oldukça etkili bir pazarlama türü haline geldi. Bu nedenle onu Pinterest işletme hesabınıza eklemelisiniz.

Amazon, satış ortaklığı için kullanılan en popüler sitelerden biridir. Birçok çevrimiçi işletme bu popüler platformu, Pin’lere yerleştirilen satış ortaklığı bağlantıları aracılığıyla ekstra para kazanmak için kullanır.

Pinterest ile Para Kazanmanın Diğer Yolları

Harika bir fikir olsa da, profilinizi bir işletme hesabı olarak kullanarak pazarlamak, Pinterest ile para kazanmanın tek yolu değildir. Normal bir Pinterest hesabıyla da, doğrudan para kazanmanın birçok yolu vardır. Onları kontrol edelim.

1. Pinterest Danışmanı Olun

Çoğu çevrimiçi işletme, Pinterest varlıklarını oluşturmaya odaklanacak zamana sahip değildir. Ancak bunu, onlar için yapması için birine ödeme yapacak maddi kaynaklara sahiptir.

Pinterest danışmanlarının devreye girdiği yer burasıdır. Bu sanal asistanların işi, diğer şirket ve markaların hesaplarını incelemektir. İçeriği planlarlar, Pin’ler oluştururlar ve onları tanıtırlar.

Pinterest'te danışman olarak başlamak oldukça basittir. Tek yapmanız gereken, Pinterest yeteneklerinizi ve becerilerinizi sergileyeceğiniz, kişisel bir hesap oluşturmaktır. Ardından, hizmetlerinizin reklamını yapabilir veya sadece çalışmak istediğiniz markalarla iletişime geçebilirsiniz.

Pinterest danışmanları, diğer Pinterest kullanıcılarına, markalara veya şirketlere danışmanlık hizmetleri sunar ve onlar için pazarlama stratejileri geliştirir.

2. Pinterest için Şablon Satın

Pinterest, yaratıcılık ve hayal gücü atmosferiyle tanınan bir web sitesidir. Pinterest'tekilerin çoğu, yaratıcı çözümlere ve fikirlere ihtiyaç duydukları için platformu kullanıyor.

Pinterest'ten biraz para kazanmanın kolay bir yolu, benzersiz şablonlar oluşturmak ve bunları diğer kullanıcılara satmaktır. Hatta bazı dijital sanatçılar, düzenli olarak yeni içerik yayınlaması gereken ünlü markalarla uzun vadeli ortaklıklar kuruyor.

3. Çevrimiçi Değerlendirme Sınavları ve Kursları Satın

Pinterest'te satabileceğiniz tek şey şablonlar değildir. Değerlendirme sınavları ve testleri, bilgi kartları ve bir öğrenim yönetim sistemiyle oluşturulmuş uzun süreli kurslar gibi, çevrimiçi öğrenim materyallerinizi tanıtmak ve satmak için de Pinterest'i kullanabilirsiniz.

Kurslarınızı ve sınavlarınızı Pinterest'te satmak için yapmanız gereken tek şey, Pin’lerinizin açıklamasında ilgili bağlantıları paylaşmak ve tekliflerinizi, tercihen öğrenme materyalinin kendisinden ilgi çekici bir görselle pazarlamaktır.

5. Pinterest Pazarlamasını Öğretmek

Artık doğrudan Pinterest ile çalışmak istemeyen veya kendilerine fazladan para kazandıracak bir iş arayan Pinterest profesyonelleri, Pinterest pazarlamacılığı öğretmeyi düşünebilir.

İster çevrimiçi ister yüz yüze öğretimi seçin, Pinterest pazarlama kursları düzenlemek, bilginizi ihtiyacı olanlarla paylaşmanıza ve bundan biraz para kazanmanıza olanak tanır.

Pinterest'te tüm işletme boyutlarına ve becerilerine uyan farklı kurslar ve modüller oluşturabilirsiniz.

Kurslarınızı konuya göre bile kategorize edebilirsiniz. Böylece katılımcılar belirli bir alanda etkili resim oluşturma veya bir bilgi yarışması oluşturucunun nasıl kullanılacağı gibi ayrıntılı bilgi edinebilirler.

6. Markalarla İş Ortaklıkları Kurmak

Halihazırda platformda başarılı olan ve oldukça geniş bir takipçi tabanına sahip olan Pinterest kullanıcıları, para kazanmak için markalarla tek seferlik veya düzenli ortaklıklar kurabilirler. Bunu genellikle şirketin ürünlerini ve hizmetlerini takipçilerine tanıtarak yaparlar.

Markalar, bu kullanıcıların geniş takipçi kitlesinden yararlanarak, ürünlerini geniş bir kitleye pazarlayabilir. Ayrıca, pazarlama çabalarını belirli bir kitleye odakladıkları için daha iyi web sitesi trafiği ve daha yüksek sayıda satış elde ederler.

Sonuç olarak, Pinterest kullanarak para kazanmanın birkaç yolu vardır. İster bir işletme sahibi olun, ister basit bir Pinterest kullanıcısı olun, bu popüler platform aracılığıyla para kazanmaya başlamak için birçok seçeneğiniz var.

Bu makalede paylaştığımız fikir ve stratejilerde kapsamlı olmaya çalışsak da, yalnızca yüzeysel olarak bilgi verdiğimizi başardığımızı biliyoruz. Bu nedenle, kendi fikirlerinizi denemekten çekinmeyin ve Pinterest ile başarılı bir iş yolculuğuna çıkın.

BENZER BLOG BAŞLIKLARI
Pinterest'te Nasıl Takipçi Elde Edilir?

"Pinterest'te takipçi kazanmanın sırrı burada! İnanılmaz ipuçları ve stratejilerle Pinterest hesabınızı yükseltin. Takipçi elde etmek artık çok kolay!"

1 Yıl Önce
Pinterest Üyelik ve Kullanım

Pinterest üyelik oluşturma ve Pintereset üyeliğiniz ile yüksek etkileşim sağlamanıza yardımcı olacak ipuçları yazımızın devamında.

1 Yıl Önce